Понеділок, 17.06.2019, 08:02
Гість | "Гості" Гість | RSS


Наша адреса

Хмельницька область,
Деражнянський район,
м. Деражня,
вул. Лесі Українки, 9


тел. (03856) 2-16-60
E-mail: dernvk@gmail.com

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
счетчик посещений
Форма входу
Корисні посилання


Краєзнавчий

Профіль музею – краєзнавчий.
Директор районного краєзнавчого музею - Кохановський Олександр 
Методист районного краєзнавчого музею - Мартинюк Наталя Володимирівна
Музей був створений в 1977 році. Його експонати були державною власністю і належали до державної частини музейного фонду України. Після проголошення незалежності в Україні частина цих експонатів в силу об’єктивних причин втратила свою цінність і постало питання про поновлення та заміну їх. На жаль не вирішувалась справа протягом багатьох років.
І тільки в грудні 2004 року на черговій сесії районної ради було прийнято рішення про районний краєзнавчий музей, тематика якого відповідала би вимогам часу, проведено реекспозицію музею.
Музей знову відновив свою роботу з 2005 року, він підпорядкований районному відділу культури та туризму. В музеї створено 8 розділів, які в свою чергу мають тематичні підрозділи : «Географічне положення краю», «Природа краю», «З глибини віків», «край на шляху до незалежності» , «На рубежі тисячоліть», «Славетні імена краю». Розділ «Соціалізм: держава і людина» включає в себе два підрозділи: «Лихоліття 30-40 р.» та «За Україну , за її волю».
В музеї проводяться оглядові екскурсії, які відвідують учні шкіл міста, сіл та громадськість. В лютому проведена зустріч з учасниками афганських дій, тематичний вечір «Афганістан – моя кривава рана», в травні – червні проведена виставка малюнків художника-аматора Онищака Леоніда Герасимовича. Систематично проводяться оглядові екскурсії по етнографії «Українська світлиця» . Основні види діяльності музею:
- культурно-освітня та науково-дослідницька діяльність;
- експозиційна, фондова , видавнича, реставраційна діяльність;
- пам’ятникоохоронна робота;
- комплектування музейних зібрань і музейних колекцій;
- надання консультацій з питань музейної діяльності та послуг організаціям та окремим громадянам з питань історії, культури, природи краю.

Експозиція Деражнянськорго музею включає розділи: Про природу краю (топографію, грунти клімат, флору, фауну), його археологію, етнографію (старовинні і сучасні побутові предмети, одяг, звичаї, зразки народної творчості) та економіки. Цікавою є експозиція археологічного розділу. Оригінальні експонати і науково-допоміжні матеріали розкривають умови життя героїчних людей, демонструють знаряддя праці, техніка їх виготовлення і використання. Край на шляху до незалежності. Соціалізм: держава і людина. За Україну, за її волю. Міфи та релігії 50-80-х років. Мій біль Афганістан. Славетні земляки. Екскурсія музеєм

Фонди музею складають предмети і пам’ятки місцевого значення. Наша адреса: м. Деражня вул. Миру 42 тел. 8256 2-14-65
Мартинюк Н.

Пошук
Погода у Деражні
Календар
«  Червень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Соціальні мережі
Кондратюк Д. А.
40
Старший оперуповноважений сектору кримінальної поліції в справах дітей Деражнянського РВ УМВС України в Хмельницькій області
Моб. тел. 0673540866
Гаряча Лінія
75

Деражнянська ЗОШ І-ІІІ ст. №2 © 2019
uCoz