Четвер, 18.04.2019, 22:19
Гість | "Гості" Гість | RSS


Наша адреса

Хмельницька область,
Деражнянський район,
м. Деражня,
вул. Лесі Українки, 9


тел. (03856) 2-16-60
E-mail: dernvk@gmail.com

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
счетчик посещений
Форма входу
Корисні посилання


Літературний

Анна Ахматова - всесвітньовідомий поет Анна Андріївна Ахматова (справжнє прізвище Горенко) (1889-1966) - видатний російський поет, лауреат міжнародної літературної премії "Етна Таорміна" (1964, Італія), почесний доктор Оксфордського університету (1965). Автор семи поетичних збірок та підсумкової книги, куди ввійшли поезії, написані в 1909-1965 роках. Російською переклала з 50 мов 130 авторів.
Анна Ахматова і Україна Анна Ахматова народилася 23 червня 1889 року в передмісті Одеси. Батько Андрій Антонович Горенко (1848-1915) - інженер-механік флоту у відставці. Мати Інна Еразмівна Горенко (1856-1930) - з родини Стогових. Ще немовлям Анна була перевезена у Царське Село під Петербург, проте кожне літо проводила під Севастополем, на березі Стрілецької бухти.
В 1905 р. шістнадцятирічна Анна з матір'ю, братом й двома сестрами переїхала у Крим, до Євпаторії. Останній клас навчання закінчила у Фундуклеївській гімназії Києва. Тут в 1910 р. вийшла заміж за поета Ніколая Гумільова. До першого збірника поезій „Вечер" (1912) ввійшли вірші з „Київських зошитів". Твори, написані в Україні, зустрічаються і в інших книгах Анни Ахматової.
Анна Ахматва і Слобідка-Шелехівська Анна Ахматова приїздила до родичів на Поділля, гостювала в с. Слобідка-Шелехівська (нині Деражнянського району) у тітки Анни Еразмівни Вакар. Написала тут декілька віршів. Мати Анни Ахматової Інна Еразмівна Горенко поселилася у сестри в с. Слобідка-Шелехівська і померла тут 1930 року. На старому сільському цвинтарі зберігається її могила, а також поховання тітки Анни Ахматової А.Е. Вакар та її чоловіка В.М. Бакара.
В 1989 році з нагоди 100-річчя від дня нородження Анни Ахматової в с. Слобідка-Шелехівська Деражнянського району був відкритий літературно-меморіальний музей її імені. Тут встановлено і перший в Україні пам'ятник Анні Ахматовій. Щороку у музеї відбуваються Ахматовські читання. Недалеко від села Слобідка-Шелехівська Деражнянського району, серед розкішних полів і лугів, з давніх давен б'є джерело, воду якого люди називають святою за її лікувальні властивості.
Музей Анни Ахматової
Ніхто із старожилів села не пам'ятає, коли з'явилося джерело із цілющою водою, до якого з різних куточків України йдуть і їдуть люди на свято пророка Іллі, 2 серпня, щоб до сходу сонця набрати води, яка лікує рани й очі. До нашого часу збереглися тільки легенди про виникнення святого джерела.
 
Легенда перша
Оксана Іллівна Гончарук
У полі, за селом, колись дуже давно жив поміщик. У його дворі була звичайна копанка, з якої наймити поїли коней та корів. А по селі ходив чоловік, тіло якого було вкрите ранами. Напередодні свята пророка Іллі йому приснився сон: пророк Ілля прийшов до нього і сказав, щоб він до сходу сонця помив рани водою із копанки, і рани зникнуть з його тіла. А він має ходити по селах і розповідати людям про чудодійну силу води. Людям же заповідано 2 серпня святити цю воду і лікуватися нею. Чоловік насилу добрався до копанки, бо наймити не пускали туди, помився водою і рани справді загоїлися. Він почав ходити від села до села і розповідати людям про цілющу воду Святого джерела. Наймити розповіли поміщикові про чудодійну силу води,однак той лиш сміявся. Сказав кинути у воду його пса, який осліп від старості. Якщо собака прозріє, поміщик буде дозволяти людям йти і їхати через його поля і до джерела й набирати воду для лікування. Собака не прозрів, але поміщик осліп. Тоді і його дружина зробила біля кринички цебрини і дозволила людям брати воду.
 
Легенда друга
Ольга Петрівна Магильницька
На свято пророка Іллі прийшла по воду до кринички в поле дівчина із Шелехова. Ноги її по коліна були в ранах. Біля кринички сидів старенький сивий дід. Дівчина злякалась і почала тікати. Дідусь спокійно заговорив: «Не бійся, дівчино! Підійди до джерела, набери води і полий рани на ногах». Дівчина так зробила, і рани погоїлися. Вона почала розповідати людям про чудодійне джерело, вода з якого лікує рани. І пішла слава по світу про цілющу воду Святої кринички. Люди йшли і їхали до Святої кринички, набирали святої води і лікувалися нею.
 
Легенда третя
Марія Іванівна Скорбатюк (із розповіді священика)
На свято пророка Іллі (2 серпня) над селом Слобідка-Шелехівська бушувала страшна буря: били громи, розсікали небо блискавки. І раптом люди побачили вогняну колісницю, на якій їхав пророк Ілля. Проїжджаючи над лугом, він кинув свій плащ, і на тому місці з'явилося джерело із цілющою водою. І почали люди набирати чудодійну воду й лікуватися нею. Минали роки. Змінювалися люди, змінювалися поміщики. Одні пропускали людей через свої поля до Святої кринички (так назвали люди чудодійне джерело), інші забороняли. Коли ділянку землі з джерелом купила церква, біля Святої кринички побудували капличку, а над криничкою звели позолочений купол. Тут святили воду, проводили відправи. А люди йшли і їхали по священу воду, яка лікувала їх. За часів радянської влади Свята криничка була закрита, засипана гіллям, землею. Однак вода згодом пробилася нижче, у березі. Тут жителі Слобідки-Шелехівської Пилип Іванович Лоботряс та Степан Семенович Явтухівський викопали криничку, і люди знову пішли до чудодійного джерела.
У 1989 р. в с. Слобідка-Шелехівська відкрито музей А.А. Ахматової і впорядковано Святу криничку.
Пошук
Погода у Деражні
Календар
«  Квітень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Соціальні мережі
Кондратюк Д. А.
40
Старший оперуповноважений сектору кримінальної поліції в справах дітей Деражнянського РВ УМВС України в Хмельницькій області
Моб. тел. 0673540866
Гаряча Лінія
75

Деражнянська ЗОШ І-ІІІ ст. №2 © 2019
uCoz